Bankaların Müşterilerinden Kestiği Aidatlar Nasıl Geri Alınır ?

Kullanıcı Oyu:  / 5
En KötüEn İyi 

kredi kartı aidatlarını geri almaBankaların müşterilerinden kestiği aidatların internet üzerinden yapılan başvurularla geri alınabilmesi artık mümkün.

Müşterilerden alınan yıllık kart aidatı ve hesap kesim ücretleri internet üzerinden evrak doldurmadan güvenli bir şekilde geri alınabiliyor.

İnternet üzerinden yapılan başvuru sonrası kesintiler tüketicinin hesabına iade ediliyor. Aidatların geri alınabilmesi için Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) başvuru yapmak yeterli.

 

Kesilen Kart aidatı ücretimi nasıl geri alabilirim ?

Bunun için BİMER'in http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx internet adresine girerek ekranda çıkan 'istek', 'şikayet', 'ihbar' ve 'görüş ve öneri' seçeneklerinden istek butonunu tıklayarak kaşınıza çıkan formu doldurmanız gerekiyor.

Başvuru formunda yer alan bilgileri doldurduktan sonra 'Başvuru Metni' bölümüne kesilen aidatlarınızın geri talebine yönelik bir metin yazıyorsunuz. Formu BİMER'e gönderdikten sonra, BİMER ve ilgili kurum arasında süreç yürütülüyor ve 1 ay içerisinde hesabınızdan sorgusuzca kesilen ücretler ilgili kurum tarafından hesabınıza geri ödeniyor.

Kart aidatlarını kurtarmak isteyenlere duyurulur.

comments

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

sitekutusu banner değişimi

 

Site Haritası
Facebook'ta Bizi Bulun