Islak Mendiller Çamaşır Suyu mu İçeriyor ?

Kullanıcı Oyu:  / 7
En KötüEn İyi 

Ünlü ıslak mendile markası U******  üreticileri,alkolsüz ıslak mendil polemiğine yeni bir boyut getirdi.
Alkol masum, merdivenaltı üreticiler, mendil küflenmesin diye formaldehit ve çamaşır suyuyla ıslatıyorlar.

Maliyeti en düşük koruyucu bu çünkü. Anneler de bu ürünü bilmeden bebeklerinde kullanıyor. Bu ürün çocukların en hassas bölgelerinde kullanılıyor. İleride kanserojen etki yapar dedi. Gümrüklerden Türkiye'ye büyük miktarda atık kağıt girdiğini savunan Özbay, Bu kağıtlar ıslak mendil üretiminde kullanılıyor. Hijyenin bu kadar kirlendiği görülmemiştir diye konuştu.

M***** Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı Seyfettin Ünler

Bazı firmalar ise daha hesaplı olduğundan çamaşır suyu veya alkolü tercih ediyor. Kullandıkları halde etikete 'alkolsüz' yazanlar da var. Daha kötüsü, kanserojen madde içeren metil alkol kullanıyorlar." diyerek sektördeki tehlikeye dikkat çekti.
Vatandaşın ucuz ıslak mendilin kaliteli olup olmadığını, içinde alkol kullanılıp kullanılmadığını yakarak anlayabileceğini söyleyen Ünler, "Ucuz ürünlere yönelinmemeli. Bu ürünlerle bebeklerin vücudu siliniyor, en hassas yerlerinde kullanılıyor. İnsanlar ellerini, ağızlarını siliyor. Belli bir standardın altında üretilen ucuz mendil yerine evde bir bezi ıslatıp kullansınlar daha iyi. " diye konuştu"

BU KONUDA PAYLAŞILABİLECEK BENZER AÇIKLAMALAR ÇOK SAYIDA MEVCUT.  YERLİ VE YABANCI UZMANLAR ISLAK MENDİLLERİN ZARARLARI KONUSUNDA HEM FİKİRLER VE UYARIYORLAR.
BİLİNÇLİ TÜKETİCİLER OLARAK GÜVENİLİR MARKALARI TERCİH EDELİM.ALKOL PARABEN PARFÜMLER ISLAK MENDİLLERİN İÇERİĞİNDEKİ BİLİNEN ZARALI MADDELER. PEKİ YA BİLMEDİKLERİMİZ...
SİZE ÖNEREBİLECEĞİM BENİMDE BEBEĞİMDE GÜVENLE KULLANDIĞIM ERSAĞ ISLAK HAVLU.  ÇEVRE VE İNSAN SAĞLIĞINI HER ŞEYİN ÖNÜNDE TUTAN ERSAĞ BEBEKLERİMİZ İÇİN ISLAK HAVLUYU SATIŞA SUNDU...
MUTLAKA DENEYİN...

comments

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

sitekutusu banner değişimi

 

Site Haritası
Facebook'ta Bizi Bulun