İphone 5S, 8 Megapiksel Kamera İle mi Geliyor ?

Kullanıcı Oyu:  / 6
En KötüEn İyi 

iphone5

Apple ile ilgili eski dedikodular yeniden gündeme düşmeye başladı. Şu söylentiler son zamanlarda telefon alıcakların aklını karıştırmaya yetiyor; " İphone 5S Sarı kasa rengiyle mi gelicek ?"

"Kamerası İphone 5'de olduğu gibi 8 Megapiksel mi olucak ?"

gibi söylentiler yeni telefon alıcakları İphone 5S'i beklemeye itiyor gibi..

iphone5sRenk

İphone 5S ve İphone 5C uzun zamandır mobil dünyanın gündemin de en çok konuşulan Apple telefonları daha çıkmamasına rağmen herkesin dilinde. Her iki cihaz hakkında ufak tefek sızıntılar meydana geldi. Sızıntıların ilk kaynağı Japon Blog sitesi Mac Otakara'da daha önce İphone 5S'in sarı (altın rengi) ile geleceği söylemişti.

iphone5srengi

 

Bu söylentilerin yanı sıra İphone 5S'in kamerasının değişmiyeceği ve 8 Megapiksel'de kalıcağıda yer almakta. Ama şu söylentilerede kulak vermeden geçemeyeceğim kamerasının daha geniş diyaframa sahip olacağı ve daha fazla ışığı alacağı da söylentiler arasında.

Bu iddianın merkezinden kim var? diye sorduğunuz duyar gibiyim.

Bu iddiaların merkezinde ki isim KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo var. Ming-Chi Kuo'ya göre iSight kameranın piksel özelliği 8 Megapiksel olarak kalıcak fakat diğer eski İphone modellerine göre daha gelişmiş bir kamera ile gelicek.

iphone5skamera

Raporda yazılana göre Home tuşu üzerinde ki dikdörtgen kaldırılacak ve yerine sade hoş bir tasarım yapılacak bazı söylentilere göre ise buraya safir kaplı parmak izi sensörünün yer alacağı söyleniyor. Aslında bazı ortaya sızılan parça fotoğraflarında İphone'nun yeni 5S modelinin bize renk konusunda biraz ipucu veriyor. Altın sarısı olarak tanımlanan renk bronz veya şampanya rengi olarak yorumlanmıştı.

iphone5shometusu

 

Eğer sürekli yeni gelişmeleri takip ediyorsanız, Apple'ın yeni A7 sistem çipinden güç alacak olan yeni İphone 5S'le ilgili yorumlar zaten yapılmıştı. Apple dikkat ettiyseniz her yeni modelinde kamerasını biraz daha geliştirerek karşımıza çıkıyor. Kimi Apple takipçileri ve analistler ise Apple'ın bu modelinde kamerayı biraz daha geliştireceği ve megapikselinde oynamalar olacağını ileri sürüyor.

 

iOS 7 'de ortaya çıkan kod İphone 5S'in yavaş çekim moduna sahip olacağını gösteriyordu. Apple genel olarak sizlerde farketmişsinizdir, her yeni model çıkardığın da önceki model de olmayan bir özelliği veya farklılığı ekliyor. Bu yavaşlıkta bunlardan birisi olabilir..

iphone5c

İphone 5C ile ilgili söylentiler ise ucuz İphone olacağı iddia ediliyor. Tabi ki bu söylediklerimizin hepsi kesin bir yargı değil iddiadır. Tüm sorularımızın cevabını 10 Eylül'de gerçekleşicek olan Apple Etkinliğinde yanıt bulacaktır.

comments

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

sitekutusu banner değişimi

 

Site Haritası
Facebook'ta Bizi Bulun